פרשת וירא

האם יתכן שאפשר לומר שֶׁשְּׁנַת התשפ"ג = היא תהיה שנת פצצה גרעינית ומלחמת גוג ומגוג?

איך העולם עומד היום בהשוואה לתקופה של החטאים של סדום ועמורה לפני שה' החליט להשחיתה?

יש להבין שהעולם במצבו הנוכחי הוא לא במצב הרבה יותר טוב מהמצב שהיה בסדום לפני ההפיכה. כל הרעיון של סדום הרשעה זה אנשים שחיו באזור מרהיב ויפה כמ"ש וַיִּשָּׂא לוֹט אֶת עֵינָיו וַיַּרְא אֶת כָּל כִּכַּר הַיַּרְדֵּן כִּי כֻלָּהּ מַשְׁקֶה לִפְנֵי שַׁחֵת ה' אֶת סְדֹם וְאֶת עֲמֹרָה כְּגַן ה' כְּאֶרֶץ מִצְרַיִם בֹּאֲכָה צֹעַר (בראשית יג,י).שזה היה חבל ארץ פורה ומרהיב ביופיו "כְּגַן ה'" שהיה כמו גן עדן, והיה בו שפע רב "כִּי כֻלָּהּ מַשְׁקֶה" שזה גרם להרבה אנשים לרצות לגור במקום.  כי מי לא רוצה לגור בגן עדן. אבל הסדומיים בִּמְקוֹם לקחת את השפע ולעזור לחלשים אשר גורלם לא שפר עליהם. הם עשו הכל כדי להרע להם. הם היו מתעללים בכל עובר אורח שבא לשהות או לגור במחיצתם. כמו שרצו לעשות למלאכים שבאו לחסות בצל קורתו של לוט כמ"ש וַיִּקְרְאוּ אֶל־לוֹט וַיֹּאמְרוּ לוֹ אַיֵּה הָאֲנָשִׁים אֲשֶׁר־בָּאוּ אֵלֶיךָ הַלָּיְלָה הוֹצִיאֵם אֵלֵינוּ וְנֵדְעָה אֹתָם. כי לפי מנהגם המרושע לא היניחו לשום איש זר ואורח להיכנס לתחומם, וכל אנשי העיר מקטן ועד גדול כיתרו את ביתו של לוט, ובאו אליו בטענות – איך העזת להפר את החוקים שלנו. ולכן דרשו בתוקף – תוציא אותם אלינו כדי שנתעלל בהם וּנְעַנֶּה אותם ונשפיל את כבודם ונעשה בהם תועבה ופריצות למען יִרְאוּ וְיִירָאוּ, כי בכך רצו לסגור את ארצם מכניסת זרים. כי הם היו מואסים מלתת צדקה כי לא רצו להתחלק בעושרם עם אף אחד שהיה מחוץ למקומם, כי רצו הכל לעצמם. כמ"ש בנביא הִנֵּה זֶה הָיָה עֲוֹן סְדֹם אֲחוֹתֵךְ גָּאוֹן שִׂבְעַת לֶחֶם וְשַׁלְוַת הַשְׁקֵט הָיָה לָהּ וְלִבְנוֹתֶיהָ, וְיַד עָנִי וְאֶבְיוֹן לֹא הֶחֱזִיקָה (יחזקאל טז,מט) ולכן המלאכים שבאו להציל את לוט אמרו לו כִּי־מַשְׁחִתִים אֲנַחְנוּ אֶת־הַמָּקוֹם הַזֶּה כִּי־גָדְלָה צַעֲקָתָם אֶת־פְּנֵי ה' וַיְשַׁלְּחֵנוּ ה' לְשַׁחֲתָהּ (יט,יג)

מדוע המצב הכלכלי, הביטחוני, והרוחני בכל העולם כל כך מעורער? 

רק תראו מה קורה בארה"ב הגדולה אשר לה יש תדמית של "ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות", ארץ שאליה נוהרים אנשים מכל העולם כדי להגשים את החלום האמריקאי. פעם הגויים היו מתחתנים כדי להקים משפחות, והנשים היו הולכות בצניעות, ואפילו בחוף הים לבשו שמלות ארוכות. והיום כמעט שלא מתחתנים. ואם כבר מתחתנים אז זה בגילים גבוהים, כאשר לפי הסטטיסטיקה יותר מ-50% מתגרשים. מכל הגרושים-כמה ילדים הופכים להיות אוּמְלָלִים, כי הם גדלים ללא תמיכה של הורים. באיזה שברון לב ילדים אלה נמצאים. ואיך הם יִבְנוּ משפחות בריאות כאשר אצלם במשפחה הם רואים הרס וחורבן. גם מבחינה כלכלית המצב קשה ביותר (היוקר יאמיר). אפילו מוצרי יסוד כגון לחם וביצים עולים שמה פי 2 ממה שאנו משלמים בארצנו הקדושה. הריביות עולות בטירוף. ז"א שאין לאנשים אפשרות לקנות בתים. יש להם מחסור עצום בדלק במיוחד מסוג הדיזל, ועלולים למצא את עצמם מהר מאוד בשיתוק. מכיוון שכל השינוע של משאיות, רכבות, וחימום הבתים בחורף המקפיא בנוי על דיזל. ואת רוב הדיזל בעולם מספקת רוסיה שעכשיו נמצאת במצב מלחמה עם ארה"ב. ולכן רוב המומחים בארה"ב טוענים שהכלכלה שם עומדת לפני התרסקות וגם כל המערכות במדינה דוהרים לכיוון של קריסה טוטאלית. 
שלא לדבר על אירופה שעקב המלחמה האכזרית בין רוסיה לאוקראינה כשהאחרונה ידועה בתור ספקית החיטה הגדולה בעולם, ולכן צופים מחסור של חיטה וקמח בעולם. אז תארו לכם מה הולך לקרוא עם המחירים של חיטה. ומי יודע כמה אנשים יישארו רעבים לפת לחם. רוסיה גם ידועה בתור ספקית הגז והפחם הגדולה לאירופה והשנה הרוסים הולכים להעניש את אירופה ולא לספק לה גז בגלל שמתערבים להם במלחמה בארצם. את הגז הטבעי שנמצא אצלם באדמה הם הולכים לספק לסין. ולכן המומחים צופים שיהיו רבים באירופה שיישארו ללא חימום ויקפאו למוות בחורף הקרוב. 

למה זה קורה, ומה זה אומר לגבינו עם ישראל הקדוש והיקר?

כשהקב"ה רוצה להביא לתיקון העולם ולגאולה לעם ישראל אז יש שיבוב של כל המערכות. רואים איך הפסוק מֵשִׁיב חֲכָמִים אָחוֹר, וְדַעְתָּם יְסַכֵּל (ישעיהו מד,כד) מתקיים במלואו. שעם כל הקידמה של העולם וכל ההרגשה של כֹּחִי וְעֹצֶם יָדִי עָשָׂה לִי אֶת הַחַיִל הַזֶּה (דברים ח,יז) שכביכול הכל בשליטה-מתפוגג לנגד עינינו. רואים שאם כל הגאווה והקידמה שהעולם חשב שהיגיע אליו של כוחי ועוצם ידי-הקב"ה מסובב את העולם בצורה כזאת שארצות שנחשבות למעצמות לא מסוגלות לנהל כלכלה יציבה ולא מסוגלות לתת שום ביטחון וערבות לאזרחים הגרים בתחומם. 
כי אנו מתקרבים בצעדי ענק למימוש נבואת יחזקאל לח-לט. המלחמה בין רוסיה לאוקראינה היא לפי כל הסימנים תחילתה של מלחמת גוג ומגוג. הקב"ה לוקח את המושכות לידיים ומתחיל כמו שהסברנו לנקום קודם כל בגויים – צירי הגאולה מתחזקים מיום ליום, ואין יום דומה למשנהו. ה' הולך לזעזע את אמות הסיפים של העולם הזה, רואים איך מנהיגי כל המדינות מבולבלים ואינם יודעים איך להתנהל מול הָרֶשַׁע של רוסיה. לא בִּכְדִי, מלחמת גוג ומגוג מתחילה מהמדינה שחרתה על דגלה את הקומוניזם, ואת הכפירה באלוקים, ושמה ללעג וקלס את כל נושא הדת, ומגדירה זאת כדבר פרימיטיבי, ובראשה עומד אדם שכל מהותו היא כשל עֵשָׂו הרשע של הַלְעִיטֵנִי נָא (ובלשון לועזית נקראת Russia מלשון רֶשַׁע) – כמ"ש שִׂים פָּנֶיךָ אֶל גּוֹג אֶרֶץ הַמָּגוֹג נְשִׂיא… יַרְכְּתֵי צָפוֹן… כלומר שהמלחמה תגיע מסוף הצפון (במפה שצירפנו רואים – רוסיה היא המדינה הכי צפונית יחסית לארץ ישראל) והמלחמה רק מתעצמת מיום ליום, כמ"ש וְשׁוֹבַבְתִּיךָ…(ה' ימשוך את נשיא רוסיה מהאף לצאת למלחמה) וְהוֹצֵאתִי אוֹתְךָ וְאֶת כָּל חֵילֶךָ סוּסִים … קָהָל רָב … תֹּפְשֵׂי חֲרָבוֹת כֻּלָּם. שהרי כל מנהיגי העולם עומדים חסרי אונים מול הדוב הרוסי ולא יודעים מה לעשות והפתרון לא נראה באופק. מה שהיה בעבר משתנה במהירות כי -אֵין חָכְמָה וְאֵין תְּבוּנָה וְאֵין עֵצָה לְנֶגֶד ה' (משלי כא,ל) – שלא יועיל שום חכמה ועצה לבטל את רצון ה' ואת גזרת המקום.
ואם בורא עולם רוצה לתת לנו להבין שאין לנו שום שליטה בעולם, הוא יכול להביא אותו למצב בלתי נסבל והוא יכול לעשות זאת בזמן קצר ביותר. כי עלינו להתכונן שתהליך הגאולה יתפוס תאוצה חזקה. ולחזק את האמונה שלנו כדי שנוכל לעמוד בגבורה בכל התמורות העומדים לפתחינו. 

למה גוש הימין זכה בבחירות, ואיזה תפקיד יש לנו עמ"י בעולם כזה של אי יציבות כלכלית, ביטחונית, ורוחנית?

היום יותר מתמיד בורא עולם מצפה מאיתנו אנחנו העם היהודי שהוא העם הנבחר להיות אור לגויים. כמ"ש וְעַתָּה אִם־שָׁמוֹעַ תִּשְׁמְעוּ בְּקֹל֔י וּשְׁמַרְתֶּם אֶת־בְּרִיתִי וִהְיִיתֶם לִי סְגֻלָּה מִכָּל־הָעַמִּים כִּי־לִי כׇּל־הָאָרֶץ (שמות יט,ה) זה המסר שה' מצווה על משה רבינו להגיד לעם ישראל עוד לפני שקיבלו את עֲשֶׂרֶת הַדִּבְּרוֹת  כאשר מיד בפסוק שלאחריו ה' מצווה את עמו האהוב וְאַתֶּם תִּהְיוּ-לִי מַמְלֶכֶת כֹּהֲנִים, וְגוֹי קָדוֹשׁ: אֵלֶּה, הַדְּבָרִים, אֲשֶׁר תְּדַבֵּר, אֶל-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל – מהמילה וְאַתֶּם אנחנו צרכים להבין שכולנו יחד כיחידה אחת צרכים להפוך לממלכת כוהנים וגוי קדוש. כמו שאמר ראש הישיבה הרב שטיינמן זצ"ל "מעיקרי תורתנו שהאחדות והאהבה של איש לרעהו תשרור ביננו" (מתוך קונטרס חיזוק עמוד 5)
יש סוגיות בוערות בחברה הישראלית שחייבים לנהל בתבונה רבה דווקא בגלל החסד הגדול שבורא עולם עשה איתנו שגוש הימין זכה ובגדול, ועכשיו  אחריות עצומה מוטלת על כתפינו. כי עם ישראל יתחיל לשמוע ולראות השכם והערב את נציגנו השרים בממשלה ובכנסת כשהם חובשים כיפה לראשם.  ולכן עלינו להיזהר ביותר מחילול ה'. יש לנו-האנשים היראים לדבר ה' הזדמנות היסטורית לזכות באהדה של הציבור הישראלי שתינתן לחובשי הכיפות, שכולם יראו בעליל איך דווקא אלו שנאמנים לדבר ה', יהיו נאמנים גם לעם היהודי ולמדינה היהודית האחת והיחידה שיש לנו – כי אין לנו ארץ אחרת. כולם יראו ויבינו שדווקא אנחנו שיש לנו ערכים מקודשים, שנשמעים לתורה ולמצוותיה, הם אלו שאפשר לסמוך עליהם.
כולם ראו את פשיטת הרגל של השמאל שהיו מוכנים למכור את המדינה בנזיד עדשים לאויבינו המושבעים, רק בשביל לזכות בעוד כמה ימי חסד של ישיבה על כסאות השילטון. כאשר הם ניצלו בציניות משאבים של המדינה ונתנו לערבים שונאינו המושבעים שתומכים במחבלים סכומי עתק של מיליארדי שקלים, בשביל להרוויח עוד כמה ימים בשלטון. הכספים האלו ששייכים אך ורק לעם ישראל יכלו לפטור הרבה בעיות של עוני מחפיר של מגזרים חלשים בעם ישראל, אלו המסכנים קשיי היום אשר נלחמים להביא פת לחם לילדיהם שחסר להם דברים בסיסיים מינימליים. כי אנחנו עם של חסד. כי אבי האומה הישראלית אברהם אבינו לימד אותנו במעשיו את החשיבות של הדאגה לזולת. כולנו ראינו איך ביום השלישי למילתו תוך כדי הסבל שעובר עליו, שהרי מל את עצמו בגיל מופלג של 99 שנה, ובמקום לדאוג לעצמו עמד בפתח האוהל כדי לחפש אנשים שיוכל לעשות איתם חסד. אבל תוך כדי עשיית החסד הוא גם דאג ללמד אותם על האמונה בבורא עולם והחשיבות לקיים את מצוותיו. כמ"ש כי יְדַעְתִּיו לְמַעַן אֲשֶׁר יְצַוֶּה אֶת בָּנָיו וְאֶת בֵּיתוֹ אַחֲרָיו וְשָׁמְרוּ דֶּרֶךְ ה' לַעֲשׂוֹת צְדָקָה וּמִשְׁפָּט לְמַעַן הָבִיא ה' עַל אַבְרָהָם אֵת אֲשֶׁר דִּבֶּר עָלָיו (בראשית יח,יט) רואים מפסוק זה בבירור שה' יביא עלינו את הגאולה השלמה אם נעשה צדקה ומשפט כמ"ש בנביא: הִגִּיד לְךָ אָדָם מַה־טּוֹב (בעיניו מכל אשר תתן לו) וּמָה־ה' דּוֹרֵשׁ מִמְּךָ כִּי אִם־עֲשׂוֹת מִשְׁפָּט (בין איש ובין רעהו ) וְאַהֲבַת  חֶסֶד (לעניים ולצריכים) וְהַצְנֵעַ לֶכֶת עִם־אֱלֹהֶיךָ (מיכה ו,ח) – שתלך בצניעות לפניו, שלא תעשה בשביל להראות לאחרים; כי השם אוהב את הענוה יותר מכל דבר. 
וזה התנאי שהקב"ה מציב לעם ישראל וזה המבחן האמיתי לפני הבירור הסופי שלפני הגאולה שתבדיל בין אלו שחפצים שהערכים של העם היהודי ישמרו. לבין אלו שרואים בתורה וביהדות דבר מיושן ששייך חס ושלום לאנשים נבערים ופרימיטיביים. הרבה מהם חושבים כך שלא באשמתם, כי במשך 75 שנה מכינונה של המדינה היהודית בארץ ישראל ב-1948 עמלו קשות אלה שהיו בשלטון של אז לעקור כל סממן יהודי מעם ישראל.  כי היהודי המאמין הצטייר להם כיהודי גלותי מיושן שלא זורם עם הקידמה של המדע ושל התרבות "הנאורה" של הגויים.  ולכן עלינו היהודים המאמינים לצאת מגדרנו בדרכי אהבה ושלום ובכל כוח השכנוע כדי להראות קבל עם ועדה את האמת והיופי שיש בתורה הקדושה, ואת החוכמה עתיקת היומין הזאת שאין לה אח ורע בשום אומה ולשון.  אל לנו לשכוח שהגויים  בכל  העולם לומדים את תורתנו הקדושה. כי ספר התנ"ך הוא הספר הכי מתורגם והכי נפוץ בכל העולם,  ואילו מייסדי המדינה בטיפשותם ניסו להתכחש לאמת הגדולה הזאת ועשו כל שביכולתם למנוע מיהודים שעלו לארץ מכל קצוות תבל לקיים את דתם. שלא לדבר על מקרים קיצוניים שבהם גזזו פאות של ילדים שנזרקו לקיבוצים, כי הסבירו בעורמה להורים התמימים שבקיבוץ ישמרו עליהם, ושיהיה להם לחם לאכול ובגד ללבוש, וההורים העניים בלית ברירה הסכימו מתוך דאגה לילדיהם להפקיד אותם ביד אנשים שדיברו אחד בפה ואחד בלב. וידעו בלשון חלקה להתעות את ההורים התמימים ולהוליך אותם שולל. כי בקום המדינה היה עוני מחפיר ולא היה באפשרותם לכלכל את ילדיהם. גם ניסו להכריח יהודים שומרי תורה ומצוות לעבוד ביום השבת הקדוש, ומי שלא נשמע לנציגי השלטון שהיו של אותם זמנים היה מאוים שיפוטר מהעבודה. והרבה יהודים לא עמדו בניסיון הגדול הזה.
עכשיו שנוצרה הזדמנות לנו היהודים שומרי תורה ומצוות להגיד את האמת של התורה, עלינו לעשות זאת בראש מורם, ובעוז וגבורה, אבל לא מתוך התנשאות  אלא מתוך אהבה לאחים שלנו שגזלו מהם את הידיעה של התורה והמצוות. כי זה מה שהקב"ה מצפה מאיתנו. ואולי הכנסת הזאת שהיא הכנסת ה-25 הולכת להיות הכנסת האחרונה לפני מלכות ה' שעומדת להתגלות בקרוב. כי כולנו יודעים מה המספר 26 מסמל. הוא מסמל את מלכות ה' בעולם. שנזכה בקרוב יַכִּירוּ וְיֵדְעוּ כָּל יוֹשְׁבֵי תֵבֵל, כִּי-לְךָ תִּכְרַע כָּל-בֶּרֶךְ, תִּשָּׁבַע כָּל לָשׁוֹן. ונזכה בקרוב לגילוי אורו של משיח שיאיר עלינו ועל העולם לְתַקֵּן עוֹלָם בְּמַלְכוּת שַׁדַּי, וִיקֻיַּם בנו הפסוק האחרון של הנביא האחרון מלאכי שחותם את הנבואות בתנך של אחרית הימים " הִנֵּה אָנֹכִי שֹׁלֵחַ לָכֶם, אֵת אֵלִיָּה הַנָּבִיא–לִפְנֵי, בּוֹא יוֹם ה' הַגָּדוֹל, וְהַנּוֹרָא. וְהֵשִׁיב לֵב-אָבוֹת עַל-בָּנִים, וְלֵב בָּנִים עַל-אֲבוֹתָם שנזכה כולנו שכל עם ישראל יחזור בתשובה שלימה ונקיים את הייעוד של להיות אור לגויים בביאת משיח צדקנו ובבניין בית המקדש השלישי האחרון והנצחי במהרה בימינו אמן.

×
דילוג לתוכן